Strona główna Blog erotyczny Kiedy powinniśmy zacząć szukać kogoś po rozstaniu?

Kiedy powinniśmy zacząć szukać kogoś po rozstaniu?

2161

Wielu ludzi, którzy byli kiedyś w związku po raz pierwszy, a następnie się rozstali zadaje sobie to pytanie.  Jednakże czy na pewno da się pomierzyć czas, w którym mniej więcej powinniśmy wiedzieć, w którym możemy zacząć szukać kogoś nowego?

Kiedy powinniśmy zacząć szukać kogoś po rozstaniu?

Powrót dopiero po pięciu stopniach żałoby

Po rozstaniu zazwyczaj normalna osoba przechodzi przez tak zwane ,,pięć stopni żałoby”, na które składają się :

– Zaprzeczenie

– Złość

– Negocjacje

– Depresja

– Akceptacja

Przejście przez te wszystkie stany jest kluczowe dla naszej psychiki, ponieważ tak naprawdę zaraz po rozstaniu nie dowierzamy co się stało – ,,przecież to jakiś żart” myślimy sobie, ,,przechodziliśmy już przez tyle, więc po jakimś czasie pewnie się odezwie”, jednakże najczęściej żadnego odzewu nie ma, co boli jeszcze bardziej. Następna jest złość, która sprawia iż zaczynamy nienawidzić byłego partnera. Później są negocjacje, gdzie przed samym sobą ciągniemy bezsensowną debatę o powrót do ex-partnera. Kolejna jest depresja. Na samym końcu mamy akceptację, jednakże zwróćmy uwagę na to, że w każdej chwili możemy powrócić do poprzedniego stadium, jeśli nie będziemy nad sobą pracować.

Aplikacje typu Tinder to dobry start

Jeśli jednak czujesz, że jesteś już gotowy (czyli przeszedłeś przez wszystkie 5 stadiów żałoby po związku) i chcesz znowu zacząć randkować to świetnym pomysłem na to jest zaczęcie od niezobowiązujących randek na takich aplikacjach jak Tinder. Korzystanie z nich nie jest skomplikowane, wystarczy że będziesz odwiedzał je regularnie a zapewne znajdzie się ktoś kto cię zainteresuje.

Pokaż znajomym, że jesteś już gotowy

Wiele osób zapomina o tym, żeby powiedzieć swoim najbliższym to, że są już po związku. Nie ma w tym nic strasznego czy wstydliwego, wręcz przeciwnie, może nam to pomóc w szukaniu tej drugiej połówki, ponieważ osoba z naszego otoczenia może wreszcie zdobędzie się na odwagę i z nami porozmawia?