Strona główna Blog erotyczny Jak znaleźć miłość będąc z natury samotnym?

Jak znaleźć miłość będąc z natury samotnym?

1101

Przed osobami, które są z natury samotne i które są na etapie, że pragną znaleźć miłość stoi niemałe wyzwanie. Dla każdego introwertyka podjęcie działań w celu znalezienia „tej jedynej” osoby oznacza przeciwieństwo tego co lubią najbardziej – spędzania czasu we własnym towarzystwie na aktywności, która sprawia im przyjemność czy to będzie rysowanie, śledzenie kolejnej serii serialu, przejażdżki na rowerze czy granie w gry komputerowe. Niestety, aby poznać miłość trzeba najpierw wyjść jej naprzeciw i oznacza to poznawanie ludzi.

Dlaczego introwertykom trudno jest znaleźć miłość

Jako istoty ludzkie introwertycy potrzebują miłości i więzi, tak jak wszyscy inni. Jednak łątwo drenują ich z energii kontakty towarzyskie, zwłaszcza te płytkie. Nie są jak ekstrawertycy, którzy mogą co wieczór spotykać się z różnymi znajomymi. Rozwijają się dzięki kilku bliskim, znaczącym relacjom. Trudno jest się zapoznać z osobami lubiącymi samotność, bo często się wycofują z sytuacji towarzyskich. Nie lubią zwracać na siebie uwagi oraz potrzebują czasu, aby móc otworzyć się na innych. Ale w odpowiednich okolicznościach znalezienie miłości i nawiązanie kontaktu z tą konkretną osobą może być najbardziej satysfakcjonującym doświadczeniem. 

Zmagania randkowe osób z naturą samotnika

 • Mają sprzeczne potrzeby. Z jednej strony potrzeba przestrzeni, a z drugiej miłości i towarzystwa. Każdy człowiek potrzebuje relacji do satysfakcji z życia, lecz czasami trudno jest odnaleźć balans między samotnością, a kontaktem z drugim człowiekiem.
 • Osoby ekstrawertyczne mogą mieć trudność w zrozumieniu samotniczych dusz. Ekstrawertycy robią wiele fałszywych założeń dotyczących introwertyków. Często błędnie interpretują naszą potrzebę samotności jako znak, że jesteśmy źli lub przygnębieni.
 • Randkowanie jest bardziej męczące na introwertyków niż ekstrawertyków.
 • Potrzebują więcej czasu na otworzenie się i bycie w pełni sobą.
 • Czasami potrzebują uwolnienia ukrytych lęków i blokad, czasami fałszywych przekonań dotyczących miłości i związków.

Porady dla introwertyków pragnących znaleźć miłość 

 • Zdejmij z siebie presję bycia doskonałym/ doskonałą.
 • Na początku wybierz formę zapoznawania się, która sprawia, że czujesz się komfortowo. W dzisiejszych czasach masz do dyspozycji wiele możliwości, które daje internet. Jest wiele aplikacji, stron, ale również grup tematycznych, na których masz możliwość poznania kogoś nowego.
 • Na spotkanie ubierz coś w czym czujesz się dobrze i wybierz miejsce, które znasz i czujesz się w nim pewnie.
 • Skorzystaj z rad ekstrawertycznych koleżanek lub kolegów. Ty zyskasz, a oni będą się cieszyć, że mają możliwość Ci doradzić.
 • Większość introwertyków uważa, że small talk nie ma sensu. Mimo to lepiej zacząć od małych rzeczy, gdy zbliżasz się do kogoś, kogo nie znasz.
 • Zadawaj pytania i nie czuj się źle, że sam/sama mało mówisz.
 • Najważniejsze to pamiętaj, że miłość sama Cię znajdzie jeśli tylko dasz jej szansę.

 Źródło: https://filmy-porno.net.pl