Strona główna Blog erotyczny Dlaczego konkubinat jest coraz częstszą formą ,,małżeństwa”?

Dlaczego konkubinat jest coraz częstszą formą ,,małżeństwa”?

1215

Zmiany społeczne w naszym społeczeństwie spowodowały, iż małżeństwo przestało być ,,celem” dla wielu osób, dlatego też (ku niezadowoleniu księży) liczba małżeństw z roku na rok spada, przy jednoczesnym wzroście liczby par typu konkubina-konkubin (niezbyt przyjemne określenie, czyż nie). Jednakże czy jest to jedyny powód, dla którego konkubinat stał się preferowaną formą związku?

Dlaczego konkubinat jest coraz częstszą formą ,,małżeństwa”?

Zmiany społeczne

Wiele starszych osób mówi, że nie do pomyślenia w Polskim społeczeństwie jest to, że istnieje coś takiego jak związek z dzieckiem bez założenia przysłowiowej ,,obrączki” na palec, jednakże dzisiejszych czasach wygląda to jednak nie co inaczej, wystarczy spojrzeć na duże miasta w Polsce, ponieważ statystycznie z roku na rok przyrasta coraz więcej par z dzieckiem, jednakże bez ślubu.

Kiepska sytuacja ekonomiczna

Pamiętajmy o tym, że mimo wszystko nadal jesteśmy zwierzętami, dlatego nasze instynkty aby dokonać aktu seksualnego z jak największą ilością osób nadal będą gdzieś w nas siedziały, co również przekłada często się na to, iż w naszym kraju większość osób ma kiepską sytuację ekonomiczną, więc nawiązując do powyższego – wystarczy iż partnerka znajdzie sobie kogoś kto więcej zarabia, żeby taki związek się rozpadł.

Brak chęci na pełne zaangażowanie

Wiele osób obawia się, iż po ślubie zazwyczaj jedna, bądź nawet obie ze stron zaczną czuć  się zwolnione z obowiązku dbania o siebie, bądź o partnera, co sprawia że osoby które kiedyś to rozważały, zaczynają czuć się nieswojo, przez co pojawia się z czasem chęć znalezienia innej formy związku. Musimy pamiętać również o tym, że obrączka to nie jest magiczne pole siłowe, które będzie odstraszać ludzi którzy chcą coś z naszym partnerem/partnerką ,,zrobić”.

Niepewność

Nikt nie lubi być rzucany na głęboką wodę, czyż nie? Nie inaczej jest w przypadku małżeństwa, ponieważ nie da się ukryć – jest to poważne zaangażowanie się w życie partnera, a tak dużo słyszy się o rozwodach – nie mówiąc o tym, że kościół rozwodów nie udziela.