Strona główna Blog erotyczny Seks bez zobowiązań – jakie są jego plusy i minusy?

Seks bez zobowiązań – jakie są jego plusy i minusy?

1176

W czasach powszechnej globalizacji i szybkiego tempa życia, współczesnym dwudziesto i trzydziestolatkom znacznie trudniej przychodzi budowanie trwałych relacji i związków. Zmiana priorytetów i pogoń za karierą doprowadziły do niezwykłej popularności seksu bez zobowiązań, który może być świetnym rozwiązaniem, jednak w wypadku gdy obie strony nie stalą zasad na samym początku, jedna z nich może zostać nieświadomie skrzywdzona. Jakie są jego plusy i minusy?

Zalety seksu bez zobowiązań

Główną zaletą seksu bez zobowiązań jest właśnie… brak zobowiązań. Taki układ nie wymaga nadmiernego zaangażowania obu osób ani starania się. Osoba, z którą idzie się do łóżka jest wyłącznie partnerem seksualnym, który ma zaspokoić potrzeby, umożliwia więc spotkanie tylko w jednym konkretnym celu bez typowych dla związku romantycznych gestów oraz intymności. Brak zaangażowania emocjonalnego niejednokrotnie pozwala na spróbowanie rzeczy, na których brakowałoby odwagi w stałym związku; pozwala eksperymentować i doświadczać zupełnie nowych doznań. Dodatkowo, osoby, które praktykują tzw. one night stand często są bardzo świadome własnej seksualności, potrafią precyzyjnie określać swoje potrzeby i dodatkowo są bardziej doświadczone, co sprawia, że dokładnie wiedzą co sprawia im przyjemność, a co nie.

Wady seksu bez zobowiązań

Seks bez zobowiązań jest świetnym rozwiązaniem, ale tylko dla osób, które są w pełni świadome swojego ciała i dojrzałe seksualnie. Nadmierna wrażliwość lub problemy w tworzeniu relacji mogą sprawić, że jeden z uczestników układu nadmiernie się zaangażuje i zacznie obiecywać sobie coraz więcej obiecywać po znajomości – dlatego tak istotne jest ustalenie reguł gry już na samym początku. Przypadkowy seks niesie ze sobą nie tylko ryzyko zaangażowania emocjonalnego, ale również zdrowotne – uprawianie seksu bez zobowiązań, zwłaszcza z wieloma partnerami, znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zarażenia się chorobami wenerycznymi, dlatego tak ważne jest, aby zawsze się zabezpieczać. Równie trudną sytuację może stanowić nieplanowana ciąża, zwłaszcza w wypadku uprawiania seksu bez zobowiązań ze znaczną liczbą osób.

źródło: https://pornaxe.com/pl/