Strona główna Blog erotyczny Dlaczego nie warto jest wchodzić w otwarte związki?

Dlaczego nie warto jest wchodzić w otwarte związki?

2145

Otwarte związki to coraz to popularniejszy sposób na luźne wiązanie się w pary, bez żadnych postanowień czy granic. Z roku na rok przybywa osób, które deklarują się iż są w takich związkach, ale czy warto w takie związki wchodzić? Tego dowiecie się już za chwilę!

Dlaczego nie warto jest wchodzić w otwarte związki?

Co to jest otwarty związek?

Otwarty związek to relacja seksualna pomiędzy dwojgiem ludzi, opierająca się na podobnych zasadach jak każdy tradycyjny związek, jednakże z pewną różnicą, ponieważ w stosunku do klasycznych relacji, w otwartych związkach partnerskich wierność nie obowiązuje. Osoby decydujące się na taką relację, nie stosują pojęcia zdrady. Przy tego typu związku partnerzy mogą umawiać się na seks z innymi osobami i nie wiąże się do z żadnymi konsekwencjami ani scenami zazdrości. Jednakże patrząc na ogólne statystki, to osoby decydujące się na życie w takich związkach częściej są niezadowolone z nich niż nam się wydaje. Zdaniem psychologów, w dzisiejszych czasach oczekujemy od naszych partnerów wiele: pragniemy spełnienia seksualnego i podekscytowania, ale także wsparcia emocjonalnego, a starając się spełnić wszystkie te potrzeby, możemy wywierać niezdrową presję na relacje, przez co taki związek najzwyczajniej w świecie po prostu się rozpada.

Jacy ludzie decydują na otwarty związek?

Zazwyczaj są to ludzie młodzi, ale naturalnie że również zdarzają się osoby nieco bardziej dojrzałe. Wiele osób które wchodzi w taki związek uważa, że seks nie ma nic wspólnego z uczuciem, które żywi się do tej ,,jedynej” osoby, a dochowywanie wierności jest po prostu trudne. Jest to dość logiczne podejście, jednakże musimy pamiętać że miłość jest ogólnie nielogiczna, ale wracając do tematu, w związku z tym osoby chętne na taki rodzaj związku informują partnera, że będą utrzymywać stosunki seksualne z innymi osobami, bo po prostu taka jest ich natura. Otwarte związki zdarzają się zarówno wśród par zarówno hetero, homo jak i biseksualnych.